Ogłoszenia duszpasterskie

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 

7 sierpnia 2022 r.

1.  Podczas dzisiejszego koncertu wystąpi Matthias Degott (organy) i Stephan Börsig (trąbka). Początek o godz. 20:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

2.  W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w środę święto św. Wawrzyńca, w czwartek wspomnienie NMP Świętolipskiej, w piątek wspomnienie św. Klary

3.  W każdą środę po Mszy Św. o godz. 12.00 zapraszamy do odmawiania Litanii do
św. Józefa, zaś o godz. 18.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

 4. W każdy piątkek zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

5. W przyszłą niedzielę tzw. taca inwestycyjna, przeznaczona na prace remontowo-budowlane prowadzone przy naszej parafii.

6. Ks. Abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński oraz ks. Wojciech Sokołowski kustosz Sanktuarium w Stoczku Klasztornym zapraszają na Archidiecezjalne Uroczystości Dziękczynne za beatyfikację bł. Stefana Wyszyńskiego, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym w dniu 28 sierpnia (niedziela). Organizujemy z naszej Parafii wyjazd autokarem na powyższe uroczystości. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii. Koszt 40 zł.

7. Od dziś w każdą niedzielę będziemy wydawać parafialny biuletyn z najważniejszymi informacjami z życia parafii oraz intencjami mszalnymi. Biuletyn można nabywać przy wyjściach z naszej świątyni. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów biuletynu.

8. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wiernych, którzy nawiedzają bazylikę katedralną w minionym tygodniu zostały zainstalowane świeczniki, które dają możliwość bezpiecznego palenia świec wotywnych. Świece wykonane są z materiałów ekologicznych, nie generują odpadów, przez co są bardzo przyjazne środowisku. Jednocześnie są one odpalane w bardzo estetycznych świecznikach, które dobrze komponuje się z wnętrzem katedry. Zachęcamy do korzystania z nowego systemu świec wotywnych w naszej bazylice. Więcej na temat znaczenia świec wotywnych w duchowości chrześcijańskiej możemy przeczytać w biuletynie.

9. Dziś w kancelarii parafialnej  między godz. 9.00 a 14.00 będzie można złożyć ofiary na Radio Maryja.

Facebook

Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebook'u.

Link:
facebook.com/katedra.olsztyn

Msze Święte

Niedziele i święta:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 10:00,
11:00 (suma),
12:30 (rodzinna),
13:30,
19:00 (akademicka),
21:00 (w lipcu i sierpniu)

 Dni powszednie:

 6:00, 7:00, 8:00, 12:00, 19:00