Ogłoszenia duszpasterskie

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020 r.

1. Informujemy, że z dniem wczorajszym władze państwowe zniosły obowiązujące limity wiernych w kościołach, jednakże pozostaje zachowany obowiązek noszenia maseczek w kościele z zachowaniem bezpiecznego dystansu. Zachęcamy do przełamywania lęków związanych z pandemią i o realne uczestnictwo we Mszach świętych. Prosimy również o przekazanie tej informacji swoim najbliższym, sąsiadom, znajomym.

2. Dziś spotkanie rodziców i młodzieży klas VIII dotyczące sakramentu bierzmowania w tym roku. Rozpoczęcie Mszą o godz. 13:30, a następnie spotkanie organizacyjne w kościele.

3. Jutro (1 czerwca) rozpoczynamy miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii oraz koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 18:15.

4. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – święto NMP Matki Kościoła. Msze święte będą odprawiane w porządku codziennym.

5. W I czwartek m-ca (4 czerwca) Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 12:00. O godz. 19:00 Msza Święta będzie odprawiana w intencji tegorocznych maturzystów, których serdecznie z rodzinami zapraszamy.

6. W I piątek m-ca (5 czerwca) spowiedź podczas Mszy świętych oraz od godziny 16:00. O godz. 17:00 Msza święta z udziałem dzieci.

7. W I sobotę m-ca (6 czerwca) Msza święta Olsztyńskiej Rodziny Radia Maryja o godz. 12:00.

8. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie św. Bonifacego.

Zachęcamy do przełamywania lęków związanych z pandemią i o realne uczestnictwo
we Mszach świętych, wielkość naszego kościoła i przepisy sanitarne na to pozwalają.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18:15. W tym tygodniu w trakcie nabożeństwa odmawiamy również nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Filipa Nereusza, prezbitera,
a w piątek św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.

We wtorek 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

W sobotę (30 maja) o godz. 10:00 pięciu diakonów naszego Seminarium przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego Józefa Górzyńskiego. Ze względu na epidemię i ograniczenia liczby wiernych mogących być
w świątyni, w uroczystości będą mogli wziąć udział członkowie najbliższej rodziny i zaproszeni goście kandydatów do święceń. Zachęcamy wiernych do łączności modlitewnej przez transmisję w TVP 3 Olsztyn, Polskim Radiu Olsztyn lub w transmisji internetowej.
 

W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie rodziców i młodzieży klas VIII
dotyczące sakramentu bierzmowania w tym roku. Rozpoczęcie Mszą o godz. 13:30,
a następnie spotkanie organizacyjne w kościele.

Facebook

Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebook'u.

Link:
facebook.com/katedra.olsztyn

Msze Święte

Niedziele i święta:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 10:00,
11:00 (suma),
12:30 (rodzinna),
13:30,
19:00 (akademicka),
21:00 (w lipcu i sierpniu)

 Dni powszednie:

 6:00, 7:00, 8:00, 12:00, 19:00