Pomoce na Wielki Post

06/02/2021

Zbliża się Wielki Post, okres, w którym podejmujemy różne postanowienia, celem lepszego przeżycia świąt wielkanocnych. W naszej parafii proponujemy dwie pomoce dla lepszego przeżycia tego czasu: Zdrapkę Wielkopostną oraz 40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny.

Więcej informacji w rozwinięciu.

ZDRAPKA WIELKOPOSTNA

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. 

Przesłanie Zdrapki Wielkopostnej 2021: „Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe”!

Autorzy Zdrapki zebrali tegoroczne zadania i umieścili je na planszy, układając pola w kształt serca. W centrum znajdują się Postacie z ikony Rublowa „Trójca Święta” zgromadzone wokół kielicha i zapraszające do udziału w Eucharystii. Ponadto Zdrapka 2021 przywołuje cytat z Ewangelii wg św. Łukasza 14, 17 „Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe”, który pochodzi z przypowieści o uczcie. Taki dobór ilustracji, kształtów i treści nie jest przypadkowy. Centrum tegorocznej Zdrapki Wielkopostnej stanowi właśnie Msza Święta.

CEL ZDRAPKI WIELKOPOSTNEJ

Jej celem jest towarzyszyć Tobie tak, abyś przez 40 dni akcji odkrył inspirację do uporządkowania swojego życia. Mamy przekonanie, że uczestnicząc w tej akcji społecznej zrobisz pewny krok w kierunku szczęścia swojego, bliskich, a nawet lepszego świata. Czy można podołać 40 dniom ciągłych ćwiczeń? Przekonasz się, że tak! Nie jest intencją zdrapki, aby umartwiać się ponad swoje siły.  Chcemy wynieść z Wielkiego Postu jakąś korzyść. Dlatego zadania mają sugerować pewne akcenty, które są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Odkryj kolejną zdrapkę i wyzwól energię do działania.

 

40 DNI Z BOGIEM. POMOCNIK WIELKOPOSTNY

Siła nadziei ocala naszą godność. Siła nadziei pozwala trwać wbrew wszystkiemu. Niczego bardziej nam dziś nie potrzeba, jak właśnie nadziei. „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny” nie da nikomu nadziei. Może być jednak pomocą w jej poszukiwaniu i przewodnikiem na drodze: zwłaszcza, jeśli iść będziemy wytrwale i sumiennie.

„40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny” to słowo Ewangelii i krótkie jej rozważanie i modlitwa na każdy dzień Wielkiego Postu. Każdego dnia zapraszamy do wdzięczności oraz proponujemy fragment z literatury – słowo o nadziei, które jest świadectwem zwykłych, ludzkich poszukiwań nadziei. W każdą niedzielę Wielkiego Postu wprowadzi nas papież Benedykt XVI z fragmentem swojej encykliki o nadziei „Spe salvi”.

Facebook

Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebook'u.

Link:
facebook.com/katedra.olsztyn

Msze Święte

Niedziele i święta:

6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 10:00,
11:00 (suma),
12:30 (rodzinna),
13:30,
19:00 (akademicka),
21:00 (w lipcu i sierpniu)

 Dni powszednie:

 6:00, 7:00, 8:00, 12:00, 19:00